Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Śląskie 2018

W czasie wakacji nie wszyscy zawodnicy odpoczywają. To okres ważnych imprez sportowych na poziomie mistrzostw polski. W dniach 7-8 lipca w Częstochowie odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. Na olimpiadę w trójboju i dwuboju nowoczesnym wybrała się również 20 osobowa reprezentacja województwa pomorskiego, w tym 3 zawodników z UKS Ósemka Starogard Gdański. Nasz klub reprezentowali: Michalina Wierzba i Dominik Stępień w trójboju oraz Błażej Nowacki w dwuboju nowoczesnym. W zawodach rywalizowali reprezentanci 7 województw.

 

Pierwszego dnia imprezy zawodnicy rywalizowali indywidualnie natomiast drugiego w sztafetach. Michalina i Dominik pierwszego dnia zaczęli od strzelania. Niestety mała dekoncentracja spowodowała ze obaj nasi zawodnicy popełnili małe błędy, co od razu odbiło się na celności i wyniku końcowym. Następną konkurencją było pływanie. „Misia” z czasem 2:18,74 chciała jeszcze włączyć się do rywalizacji o najwyższe miejsca na OOM. Niestety bieg na dystansie 2 kilometrów nie jest jej mocną strona. Trzeba przyznać, że pokazała na bieżni lwi pazur i dzielnie walczyła do końca dystansu o jak najlepszą lokatę. Ostatecznie zajęła 7 miejsce. Dominik po trzech konkurencjach uplasował się na  miejscu 21.

Natomiast w dwuboju nowoczesnym pierwszego dnia zawodnicy rozpoczęli od pływania. Błażej Nowacki pomimo bardzo dobrego wyniku na 100 metrów stylem dowolnym 1,00,14 zajmował dopiero 8 lokatę. W biegu na dystansie 1 kilometra pozostali zawodnicy okazali się zdecydowanie lepsi od starogardzianina i pomimo ambitnej walki, Błażej zajął 20 miejsce w klasyfikacji końcowej dwuboju. Trzeba nadmienić, że zawodnik z UKS jest o  rok młodszy od pozostałych i obiecuje włączy się do walki o medale w przyszłym roku .